Fri. Oct. 12
YORKTON3
OUTLAWS9
Final
Fri. Oct. 12
STALLIONS6
NOTRE DAME1
Final
Fri. Oct. 12
STORM5
ESTEVAN2
Final
Sat. Oct. 13
MARTENSVILLE5
MONARCHS2
Final
Sat. Oct. 13
WEYBURN6
MELVILLE2
Final
Sat. Oct. 13
OUTLAWS3
WARMAN2
Final
Sat. Oct. 13
ACES0
GENERALS4
Final
Sat. Oct. 13
WEST CENTRAL4
BATTLEFORD7
Final
Sat. Oct. 13
MOOSE JAW0
NORTHEAST9
Final
Sat. Oct. 13
STALLIONS3
ESTEVAN7
Final
Sat. Oct. 13
YORKTON1
PRINCE4
Final
Sat. Oct. 13
SWIFT CURRENT2
MANIACS4
Final
Sun. Oct. 14
STALLIONS1
WEYBURN0
Final
Sun. Oct. 14
GENERALS6
BATTLEFORD2
Final
Sun. Oct. 14
ACES2
PRINCE4
Final
Sun. Oct. 14
MOOSE JAW3
HUMBOLDT12
Final
Sun. Oct. 14
SWIFT CURRENT4
WARMAN5
Final
Sun. Oct. 14
MARTENSVILLE12
NOTRE DAME1
Final
Mon. Oct. 15
STORM2
PAT BLUES3
Final
Tue. Oct. 16
PRINCE1
OUTLAWS2
Final/OT
Thu. Oct. 18
BATTLEFORD 
PRINCE 
6:30PM
Thu. Oct. 18
MANIACS 
GENERALS 
8:15PM
Fri. Oct. 19
MELVILLE 
ACES 
7:45PM
Fri. Oct. 19
STORM 
NOTRE DAME 
8:00PM
Fri. Oct. 19
NORTHEAST 
STALLIONS 
8:00PM
Sat. Oct. 20
PAT BLUES 
MOOSE JAW 
1:15PM
Sat. Oct. 20
NORTHEAST 
WEST CENTRAL 
4:00PM
Sat. Oct. 20
ESTEVAN 
MARTENSVILLE 
4:30PM
Sat. Oct. 20
MONARCHS 
OUTLAWS 
5:30PM
Sat. Oct. 20
HUMBOLDT 
YORKTON 
6:00PM
Sat. Oct. 20
GENERALS 
MELVILLE 
7:00PM
Sun. Oct. 21
MARTENSVILLE 
STALLIONS 
1:45PM
Sun. Oct. 21
ESTEVAN 
MANIACS 
2:00PM
Sun. Oct. 21
GENERALS 
YORKTON 
2:45PM
Sun. Oct. 21
STORM 
WEYBURN 
3:45PM
Sun. Oct. 21
HUMBOLDT 
MELVILLE 
4:00PM
Sun. Oct. 21
ACES 
SWIFT CURRENT 
5:15PM
Mon. Oct. 22
NOTRE DAME 
STORM 
7:45PM
Tue. Oct. 30
ESTEVAN 
WEYBURN 
7:30PM
Fri. Nov. 2
WEYBURN 
NORTHEAST 
7:15PM
Bantam
Schedule
Friday October 5, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
North East Wolfpack NOR
North Division
5 Battlefords Barons BAT
North Division
2
Final
Battleford Arena
RS
Weyburn Whitecap Wings WEY
South Division
3 Estevan TS&M Bruins EST
South Division
4
Final
Affinity Place
RS
Warman Wildcats WAR
North Division
6 Yorkton Terriers YOR
South Division
2
Final
Farrell Agencies Arena
Saturday October 6, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
North East Wolfpack NOR
North Division
9 Saskatoon Outlaws SAS
North Division
2
Final
Merlis Belsher Place
RS
Humboldt Broncos HUM
North Division
4 West Central Wheat Kings WES
North Division
7
Final
Kindersley Coop Arena
RS
Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
3 Weyburn Whitecap Wings WEY
South Division
5
Final
Crescent Point Place
RS
Saskatoon Maniacs SAS
North Division
6 Yorkton Terriers YOR
South Division
6
Final
Farrell Agencies Arena
RS
Moose Jaw Warriors MOO
South Division
4 Saskatoon Generals SAS
North Division
6
Final
Merlis Belsher Place
RS
Regina Monarchs REG
South Division
5 Battlefords Barons BAT
North Division
7
Final
Battleford Arena
RS
Warman Wildcats WAR
North Division
10 Melville Millionaires MEL
South Division
2
Final
Merv Moore Sportsplex
Sunday October 7, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
2 Estevan TS&M Bruins EST
South Division
2
Final
Affinity Place
RS
Moose Jaw Warriors MOO
South Division
2 Martensville Marauders MAR
North Division
11
Final
Martensville Sports Centre
RS
Saskatoon Maniacs SAS
North Division
5 Melville Millionaires MEL
South Division
2
Final
Merv Moore Sportsplex
RS
Regina Monarchs REG
South Division
5 West Central Wheat Kings WES
North Division
0
Final
Unity Arena
RS
Humboldt Broncos HUM
North Division
3 Battlefords Barons BAT
North Division
2
Final
Civic Centre
Wednesday October 10, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Regina Pat Blues REG
South Division
1 Regina Aces REG
South Division
8
Final
Co-operators 6
Friday October 12, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Prairie Storm Extreme Hockey PRA
South Division
5 Estevan TS&M Bruins EST
South Division
2
Final
Affinity Place
RS
Saskatoon Stallions SAS
North Division
6 Notre Dame Hounds NOT
South Division
1
Final
Duncan McNeill Arena
RS
West Central Wheat Kings WES
North Division
5 Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
4
Final
Dave Steuart Arena
RS
Yorkton Terriers YOR
South Division
3 Saskatoon Outlaws SAS
North Division
9
Final
Gordie Howe Kinsmen Arena
Saturday October 13, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Swift Current Pure Chem Broncos SWI
South Division
2 Saskatoon Maniacs SAS
North Division
4
Final
Gordie Howe Kinsmen Arena
RS
Yorkton Terriers YOR
South Division
1 Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
4
Final
Prince Albert Kinsmen Arena
RS
Saskatoon Stallions SAS
North Division
3 Estevan TS&M Bruins EST
South Division
7
Final
Affinity Place
RS
Moose Jaw Warriors MOO
South Division
0 North East Wolfpack NOR
North Division
9
Final
Nipawin Centennial Arena
RS
West Central Wheat Kings WES
North Division
4 Battlefords Barons BAT
North Division
7
Final
Battleford Arena
RS
Regina Aces REG
South Division
0 Saskatoon Generals SAS
North Division
4
Final
Gordie Howe Kinsmen Arena
RS
Saskatoon Outlaws SAS
North Division
3 Warman Wildcats WAR
North Division
2
Final
Legends Centre
RS
Weyburn Whitecap Wings WEY
South Division
6 Melville Millionaires MEL
South Division
2
Final
Horizon Credit Union Centre
RS
Martensville Marauders MAR
North Division
5 Regina Monarchs REG
South Division
2
Final
Al Ritchie
Sunday October 14, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Martensville Marauders MAR
North Division
12 Notre Dame Hounds NOT
South Division
1
Final
Duncan McNeill Arena
RS
Swift Current Pure Chem Broncos SWI
South Division
4 Warman Wildcats WAR
North Division
5
Final
Legends Centre
RS
Moose Jaw Warriors MOO
South Division
3 Humboldt Broncos HUM
North Division
12
Final
Elgar Peterson Arena
RS
Saskatoon Generals SAS
North Division
6 Battlefords Barons BAT
North Division
2
Final
Battleford Arena
RS
Regina Aces REG
South Division
2 Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
4
Final
Art Hauser Centre
RS
Saskatoon Stallions SAS
North Division
1 Weyburn Whitecap Wings WEY
South Division
0
Final
Crescent Point Place
Monday October 15, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Prairie Storm Extreme Hockey PRA
South Division
2 Regina Pat Blues REG
South Division
3
Final
Al Ritchie
Tuesday October 16, 2018
Show More
Show Less
Away Home Result Location
RS
Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
1 Saskatoon Outlaws SAS
North Division
2
Final/OT
Rod Hamm Memorial Arena
Thursday October 18, 2018
Show More
Show Less
Away Home Time Location
RS
Battlefords Barons BAT
North Division
  Prince Albert Venice House Pirates PRI
North Division
  6:30 PM Prince Albert Kinsmen Arena
RS
Saskatoon Maniacs SAS
North Division
  Saskatoon Generals SAS
North Division
  8:15 PM Merlis Belsher Place
Friday October 19, 2018
Show More
Show Less
Away Home Time Location
RS
Melville Millionaires MEL
South Division
  Regina Aces REG
South Division
  7:45 PM Al Ritchie
RS
Prairie Storm Extreme Hockey PRA
South Division
  Notre Dame Hounds NOT
South Division
  8:00 PM Duncan McNeill Arena
RS
North East Wolfpack NOR
North Division
  Saskatoon Stallions SAS
North Division
  8:00 PM Gordie Howe Kinsmen Arena
Saturday October 20, 2018
Show More
Show Less
Away Home Time Location
RS
Regina Pat Blues REG
South Division
  Moose Jaw Warriors MOO
South Division
  1:15 PM Red Knight Arena / CFB
RS
North East Wolfpack NOR
North Division
  West Central Wheat Kings WES
North Division
  4:00 PM Kindersley Coop Arena
RS
Estevan TS&M Bruins EST
South Division
  Martensville Marauders MAR
North Division
  4:30 PM Martensville Sports Centre
RS
Regina Monarchs REG
South Division
  Saskatoon Outlaws SAS
North Division
  5:30 PM Gordie Howe Kinsmen Arena
RS
Humboldt Broncos HUM
North Division
  Yorkton Terriers YOR
South Division
  6:00 PM Yorkton Kinsmen Arena
RS
Saskatoon Generals SAS
North Division
  Melville Millionaires MEL
South Division
  7:00 PM Horizon Credit Union Centre
Sunday October 21, 2018
Show More
Show Less
Away Home Time Location
RS
Martensville Marauders MAR
North Division
  Saskatoon Stallions SAS
North Division
  1:45 PM Merlis Belsher Place
RS
Estevan TS&M Bruins EST
South Division
  Saskatoon Maniacs SAS
North Division
  2:00 PM Gordie Howe Kinsmen Arena
RS
Saskatoon Generals SAS
North Division
  Yorkton Terriers YOR
South Division
  2:45 PM Yorkton Kinsmen Arena
RS
Prairie Storm Extreme Hockey PRA
South Division
  Weyburn Whitecap Wings WEY
South Division
  3:45 PM Crescent Point Place
RS
Humboldt Broncos HUM
North Division
  Melville Millionaires MEL
South Division
  4:00 PM Horizon Credit Union Centre
RS
Regina Aces REG
South Division
  Swift Current Pure Chem Broncos SWI
South Division
  5:15 PM Fairview West
Monday October 22, 2018
Show More
Show Less
Away Home Time Location
RS
Notre Dame Hounds NOT
South Division
  Prairie Storm Extreme Hockey PRA
South Division
  7:45 PM White City Communiskate
Tuesday October 30, 2018
Show More
Show Less
Away Home Time Location
RS
Estevan TS&M Bruins EST
South Division
  Weyburn Whitecap Wings WEY
South Division
  7:30 PM Crescent Point Place

Printable Version

© 2018, SASKATCHEWAN AA HOCKEY LEAGUE. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN

North Division Standings

Team GP W L OL T TP
Martensville 3 3 0 0 0 6
NorthEast 3 3 0 0 0 6
Generals 3 3 0 0 0 6
Warman 4 3 1 0 0 6
Outlaws 4 3 1 0 0 6
Prince 6 2 2 1 1 6
Maniacs 3 2 0 0 1 5
Humboldt 3 2 1 0 0 4
Stallions 3 2 1 0 0 4
West Central 4 2 2 0 0 4
Battleford 5 2 3 0 0 4

South Division Standings

Team GP W L OL T TP
Estevan 4 2 1 0 1 5
Weyburn 4 2 2 0 0 4
Storm 2 1 1 0 0 2
Pat Blues 2 1 1 0 0 2
Aces 3 1 2 0 0 2
Monarchs 3 1 2 0 0 2
Yorkton 4 0 3 0 1 1
Moose Jaw 4 0 4 0 0 0
Melville 3 0 3 0 0 0
Swift Current 2 0 2 0 0 0
Notre Dame 2 0 2 0 0 0

Scoring Leaders

PLAYER GP G A PTS
B Yager (MART) 3 5 7 12
T Spencer (MAN) 3 6 4 10
R Heidt (MART) 3 5 5 10
B Catton (OUT) 4 4 6 10
K Gronick (ACES) 3 7 2 9
P Lalonde (WAR) 4 5 4 9
R Lepitzki (PA) 6 4 5 9
J Cossette (NE) 3 3 6 9

© 2018, SASKATCHEWAN AA HOCKEY LEAGUE. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN